Jauno Zinātnieku Akadēmija 2020

Zinātniskā vasaras dienas nometne 5 darba dienu garumā 10-17 gadīgiem bērniem un jauniešiem.

Mūsu Zinātnes skolas dalībnieki var pieteikties jau no 9 gadiem.

Kopā ar mums ķīmiju un fiziku ir iespēja piedzīvot pavisam citādāk un iemīlēt to!

3 dažādas nometnes tēmas:

• Mīti un patiesība zinātnieka acīm Vecumam 13-17 gadi /Ķīmija un fizika/
  • Noslēpumainā ķīmija Vecumam 10-12 gadi (mūsu skolēniem no 9 gadiem) /Ķīmija/
  • Ievads fizikā un ķīmijā (7.- 8. klašu skolēniem) /Ķīmija un fizika/

Nometnes programmā ir iekļautas:

• aizraujošas praktiskas nodarbības telpās;
  • spēles un fiziskās aktivitātes ārā;
  • saliedēšanas spēles;
  • eksperimentu priekšnesums un saldējuma darbnīca.

Dalībnieku skaits: līdz 16

Nometni vada jauni, radoši un pieredzējuši vadītāji (mūsu skolas pasniedzēji).

Adrese: Brīvības iela 106B, 3.stāvs, Rīga

Dalības maksa: 219 Eur (iekļauts: visas nometnes aktivitātes, nodarbību materiāli, 2 ēdināšanas reizes dienā).

Piesakoties 2 nometnēm uzreiz, otrai nometnei ir atlaide 20 EUR apmērā.

Piesakoties 2 bērniem no ģimenes (brāļi, māsas), otram bērnam ir atlaide 20 EUR apmērā.

Mūsu skolas dalībniekiem, kuri šajā mācību gadā mācījas pie mums vismaz 5 mēnešus, atlaide 20 EUR apmērā.

*Atlaides netiek summētas.

**Iespēja atgūt 20% no VID kā attaisnotos izdevumus par interešu izglītību

Dalības maksa ar atlaidi vienai maiņai: 199 Eur

Pirmā iemaksa, lai rezervētu vietu nometnē: 70 Eur

Nometnes maiņas ir šeit.

Mūsu foto

Zinātniskā vasaras dienas nometne

Pirmā nometnes tēma - "Mīti un patiesība zinātnieka acīm"

Filmās, grāmatās, internetā ir milzums informācijas, kur parādās zinātniskie fakti. Bet kā zināt, kas no tā ir patiesība un kas ir tikai izdomas? Dalībnieku radošumu un kritisko domāšanu izaicinās dažādas neparastas situācijas un fakti - kopīgi pārbaudīsim to ticamību gan eksperimentāli, gan teorētiski.

Kopā apskatīsim tādus piemērus kā:

• YouTube video par bezgalīgo enerģiju;
  • situācijas filmās, kur īstenība ir citādāka nekā izskatās;
  • filmu specefektu aizkulises;
  • zinātniska rakstura informācija sociālos tīklos u.c.

Nedēļas laikā dalībnieki ne tikai aizrautīgi eksperimentēs, bet arī attīstīs kritisko domāšanu, pilnveidos prasmi uzdot jautājumus, izteikt pamatotu viedokli.

Otrā nometnes tēma - “Noslēpumainā ķīmija”

Ja tev uzdotu jautājumu: Cik daudz ķīmijas Tu izmanto ikdienā? Ko Tu atbildētu? Vai zināji, ka viss, kam mēs ikdienā pieskaramies, ir ķīmija. Tie ir vairāki tūkstoši dažādu vielu. Bet ķīmiķiem ir pazīstamas vairāk kā 100 miljonu dažādu vielu, ar kurām var uztaisīt neskaitāmu daudzumu reakciju. Pievienoties nometnei, Tev būs iespēja veselu nedēļu veikt visdažādākās ķīmiskās reakcijas - krāsas, putas, slaimi, kristāli un citas trakas reakcijas, kuras pagaidām paliks noslēpumā.

Nedēļas laikā būs iespēja iedziļināties ķīmijas pasaulē un ne tikai veikt eksperimentus, bet arī uzzināt daudz vērtīga un noderīga!

Trešā nometnes tēma - “Ievads fizikā un ķīmijā”

Nometne ir paredzēta skolēniem, kuriem šogad skolā sāksies ķīmija un fizika.

Mācīties ķīmiju un fiziku bez praktiskas pieredzes ir tāpat kā mācīties spēlēt futbolu, sēžot uz dīvāna. Interesanti, cik daudz eksperimentālas pieredzes būs tavā skolā? Nometnes piecās dienās skolēniem iedosim kodolīgu ieskatu tajā, ar ko skolēni sastapsies, mācoties fiziku un ķīmiju skolā. Katru no apskatāmiem tematiem skolēni varēs izbaudīt gan eksperimentāli, gan iepazīties ar teoriju, kurā uzzinās vēstures aspektus, apzīmējumus, formulas, reakcijas un daudz cita, interesantā un aizraujošā veidā. Kopā apskatīsim tādas tēmas kā spēki, gaisma, siltums, ķīmisko vielu klases, fizikālās un ķīmiskās pārvērtības, ķīmiskās reakcijas, neitralizācija u.c.

Nedēļas laikā skolēni iegūs interesi un priekštatu par sagaidāmajiem tematiem skolā, kā rezultātā būs daudz vienkāršāk apgūt skolas mācību vielu.

Vasaras nometne bērniem un jauniešiem