Jauno Zinātnieku Akadēmija 2021

Kopā ar mums ķīmiju un fiziku ir iespēja piedzīvot pavisam citādāk un iemīlēt to! Zinātniskā vasaras dienas nometne 5 darba dienu garumā 10*-17 gadīgiem bērniem un jauniešiem.

*Mūsu Zinātnes skolas dalībnieki var pieteikties jau no 9 gadiem.

Tēmas:

• ĢEO Piedzīvojums "Apkārt zemeslodei" *10-12 un 12-14 g.v. skolēniem /Ķīmija un fizika/
  • Ievads fizikā un ķīmijā (7.- 8. kl. skolēniem) /Ķīmija un fizika/
  • Mašīnas un mākslīgais intelekts 13-17 g.v. skolēniem /Fizika un elektronika/

Nometnes maiņas skatiet šeit.

Programmā ir iekļautas:

• aizraujošas praktiskas nodarbības telpās;
  • spēles un fiziskās aktivitātes ārā;
  • saliedēšanas spēles;
  • eksperimentu priekšnesums un saldējuma darbnīca.

Dalībnieku skaits: līdz 16

Nometni vada profesionāli un aizrautīgi skolotāji.

Adrese: Brīvības iela 106B, 3.stāvs, Rīga

Dalības maksa: 239 Eur (Iekļauts: visas nometnes aktivitātes, nodarbību materiāli, 2 ēdināšanas reizes dienā).

Pirmā iemaksa, lai rezervētu vietu nometnē: *80 Eur

*Tā iekļauj reģistrācijas maksu 10 Eur apmērā, kurā ietilpst administratīvie pakalpojumi, reģistrācija nometnē, dokumentu sagatavošana utt. Tā netiek atgriezta gadījumā, ja dalība nometnē tiek atcelta.

Atlaide 20 Eur apmērā tiek piešķirta dalībniekiem:

• kuri šajā mācību gadā mācījas pie mums vismaz 5 mēnešus;
  • kuri piesākas 2 nometnēm - atlaide tiek piešķirta otrai maiņai;
  • ja nometnei piesākas 2 bērni no ģimenes (brāļi/māsas) - atlaide tiek piešķirta otra bērna dalībai.

Dalības maksa ar atlaidi vienai maiņai: 219 Eur

*Atlaides netiek summētas.

**Gada beigās iespēja atgūt 20 % no VID kā attaisnotos izdevumus par izglītību.

Programmu apraksti zemāk

Mūsu foto

Zinātniskā vasaras dienas nometne

1. ĢEO Piedzīvojums "Apkārt zemeslodei"

Mūsu zemeslode ir pētītākā planēta visā Saules sistēmā un šķiet, ka viss ir izpētīts un zināms. Bet tā liekas tikai pirmajā acu uzmetienā. Ir tik daudz interesantu faktu un parādību, aiz kurām slēpjas dažādi fizikas un ķīmijas likumi.

Kā rodas vēji? Kā zinātnieki ir noteikuši zemeslodes uzbūvi? Kā veidojas dārgakmeņi? Kāpēc Mēness pret Zemi vienmēr ir pavērsies ar vienu pusi? Nedēļas laikā dalībnieki iegrims aizraujošā zemeslodes izpētes piedzīvojumā, kurā iedziļināsies dažādu jautājumu izpētē, izaicinās savu radošumu un kritisko domāšanu dažādās neikdienišķās situācijās un paskatīsies uz sadzīviskām lietām un procesiem no zinātnieka skatu punkta. Katra diena būs piesātināta ar interesantām nodarbībām, eksperimentiem un dažādām aizraujošām aktivitātēm gan laboratorijā, gan ārā.

Pievienojies piedzīvojumam un veselu nedēļu eksperimentē un izzini mūsu brīnumaino planētu - Zemi!

2. Ievads fizikā un ķīmijā

Nometne ir paredzēta skolēniem, kuriem šogad skolā sāksies ķīmija un fizika.

Mācīties ķīmiju un fiziku bez praktiskas pieredzes ir tāpat kā mācīties spēlēt futbolu, sēžot uz dīvāna. Interesanti, cik daudz eksperimentālas pieredzes būs tavā skolā? Nometnes piecās dienās skolēniem iedosim kodolīgu ieskatu tajā, ar ko skolēni sastapsies, mācoties fiziku un ķīmiju skolā. Katru no apskatāmiem tematiem skolēni varēs izbaudīt gan eksperimentāli, gan iepazīties ar teoriju, kurā uzzinās vēstures aspektus, apzīmējumus, formulas, reakcijas un daudz cita, interesantā un aizraujošā veidā. Kopā apskatīsim tādas tēmas kā spēki, gaisma, siltums, ķīmisko vielu klases, fizikālās un ķīmiskās pārvērtības, ķīmiskās reakcijas, neitralizācija u.c.

Nedēļas laikā skolēni iegūs interesi un priekštatu par sagaidāmajiem tematiem skolā, kā rezultātā būs daudz vienkāršāk apgūt skolas mācību vielu.

3. Mašīnas un mākslīgais intelekts

Par daudzām lietām, kuras ir pieejamas tagad, vēl 20 gadus atpakaļ vairums cilvēku pat nevarēja iedomāties. Kādas tehnoloģijas parādīsies tuvākajos 10 gados? Katru dienu kādreizējā zinātniskā fantastika tiek realizēta cilvēces ikdienā. Mākslīgais intelekts ienāk mūsu dzīvē arvien vairāk: datoros, viedtālruņos, gudrajās mājās, automašīnās.

Kopīgi izpētīsim daudzus ar mākslīgo intelektu saistītos jautājumus. Kas ir mākslīgais intelekts un kā tas darbojas? Kādās jomās to pielieto? Kā darbojas dažādi sensori un mašīnredze? Kā veidojas mašīnu neirotīkli? Kā mākslīgais intelekts mācās? Kādas ir iespējas un kādi riski ir saistīti ar mākslīgo intelektu? U.c.

Nedēļas laikā būs iespēja iegrimt mākslīgā intelekta un mašīnu izpētes piedzīvojumā, kurā katrs dalībnieks izplānos, salodēs, salīmēs un saprogrammēs savu mākslīgā intelekta vadāmu mašīnu (“Self driving car”). Katra diena būs piesātināta ar interesantām nodarbībām, eksperimentiem un dažādām aizraujošām aktivitātēm gan laboratorijā, gan ārā.

Vasaras nometne bērniem un jauniešiem