Laboratorium Vasaras skola 2020

Dienas tiešsaistes nodarbības 5 darba dienu garumā, 4 stundas katru dienu, paredzēta 12-17 gadīgiem bērniem un jauniešiem..

Kopā ar mums zinātni ir iespēja piedzīvot pavisam citādāk un iemīlēt to!

2 dažādas nodarbību tēmas:

• Tēma “Kristāli un biomīmikrija”  /Vecumam 12-13 gadi/
  • Tēma “Pārtikas ķīmija” / Vecumam 14-17 gadi/

“Laboratorium Vasaras skolas” programmā ir iekļautas:

• aizraujošas praktiskas nodarbības
  • eksperimentu komplekts katram skolēnam
  • iepazīšanas un saliedēšanas aktivitātes
  • ir paredzēti vairāki starpbrīži ar fiziskām aktivitātēm

Dalībnieku skaits – 12

Nodarbības vada jauni, radoši un pieredzējuši vadītāji.

Vieta:  tiešsaistē /online/, vietnē - Google Meet

Dalības maksa: 150 Eur (iekļauts: visas nometnes aktivitātes un eksperimentu komplekts katram dalībniekam).

Piesakoties 2 bērniem no ģimenes (brāļi, māsas), dalības maksa ir 135 EUR apmērā.

***Iespēja atgūt 20% no VID kā attaisnotos izdevumus par interešu izglītību

Pirmā iemaksa, lai rezervētu vietu  - 50 EUR.

“Laboratorium Vasaras skolas” norises laiki:

8.06. - 12.06., plkst 10-14, 12 – 13g., LV, “Kristāli un biomīmikrija”

8.06. - 12.06., plkst 15-19, 12 – 13g., RU, “Kristāli un biomīmikrija”

15.06. - 19.06., plkst 10-14, 14 – 17g., LV,  “Pārtikas ķīmija”

15.06. - 19.06., plkst 15-19, 14 – 17g., RU, “Pārtikas ķīmija”

vasaras zinātnes nometne 2020

Pirmā nodarbību tēma - “Kristāli un biomīmikrija”, vecums 12-13. Kristāli ir īpaši ar to, ka tajos ir sakārtotas vielas daļiņas. Tas dod iespēju veidot īpašas struktūras, kā piemēram silīcija kristālus, kurus izmanto datoru un telefona procesoru ražošanā. Vasaras skolas nodarbību laikā kopīgi izpētīsim kur un kā pielieto dažāda veida kristālus un iemācīsimies paši tos audzēt, apgūstot noteiktas metodes. Katram dalībniekam būs iespēja izaudzēt pašam savu kristāla koku. Nodarbībās arī uzzināsim par biomīmikrijas principiem un pārbaudīsim interesantas idejas un piemērus, kurus izgudrotāji, tos sauc arī par dabas inženieriem, atklāja dabā un pārnesa uz mūsu ikdienas materiāliem un tehnoloģijām, atrodot ilgtspējīgus risinājumus cilvēku problēmām. Pievienojies mums un kļūsti par kristālu pavēlnieku un biomīmikrijas zinātāju :) !

Otrā nodarbību tēma - “Pārtikas ķīmija”vecums 14-17. Ēdiens ir mūsu ikdienā izmantotā ķīmija. Ēdienā esošas vielas var gan bagātināt mūsu organismu un veselību, gan izraisīt organisma piesātināšanu ar vielām, kuras var izraisīt veselības problēmas kā piemēram slimības vai alerģijas u.c. Vasaras skolas nodarbību laikā kopīgi izpētīsim kā strādā cilvēka gremošanas sistēma un paši veiksim pārtikas produktu ķīmisko izpēti, lai zinātu, kas patiešām ir vērtīgs mūsu organismam. Mācīsimies kopā par uzturvielām, pārtikas sastāvu, ūdens kvalitāti un tā nozīmi cilvēka uzturā, un arī par veselīgu uzturu kā tādu. Pievienojies mums un caur iegūtām zināšanām kļūsti par veselīga uztura ekspertu, stiprinot savu un savu tuvinieku veselību!

ceļojums kristālu pasaulē